Македонецот што сакал докторот да го зарази со СИДА (виц)

Оди еден Македонец на доктор и му вели:
– Докторе, сакам да ме заразиш со СИДА!
– Ти луд ли си, бе? Зошто да те заразам со СИДА?!
– Ќе ти кажам, ама вети ми дека ќе ме заразиш!
Докторот многу се заинтересирал што е причината, па прифатил.
– Е, ајде. Кажи!
– Гледај сега, докторе. Ти ќе ме заразиш мене, а јас жената. Знам дека кучката спие и со попот ама не признава. Значи таа ќе го зарази попот, а попот ќе ја зарази и попадијата. Попадијата ќе го зарази водоводџијата, а водоводџијата ќе ја зарази жената на градоначалникот. Таа пак ќе го зарази градоначалникот… Ќе види тој вмровец, чие куче тој ќе тепа!

  • Zemits machine напиша:

    I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was curious what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100 certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Thanks

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *