Македонија = Швајцарија

Испратил: Анонимен

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Васе напиша:

  Гледав искрен клип на босанец кој отишол да работи во Швајцарија. Снима со мобилен, прво околината… идеална природа, потоци жуборат, птици пеат! Па се снима себеси, а позади него крдо крави! Типот чува крави за 2.000 евра!? Имам другар, се ожени за македонка родена во туѓина (јабана) и отиде 1989 год. Со години доаѓа, го прашувам што работиш, ми вика ништо!? Живее од социјалка и плата на жена му! Тоа е вистината, другово се само реклами!!! Се знае, што работи балканец у Швицарска: ѕидар, занаетчија, чистач, чувар на крави…
  Част изузетцима!

 • Sanja Umeri напиша:

  Bidejki mene Mi treba premnogu rabotamislam deka Prodavacka bi bila najlesnata Rabota za mene…. imaku jas sum Sanja od Tetovo majka na 3 deca imam 35 god.i imam iskustvo pogotovo za ovaa Rabota. Take da milo Mi e ako bi me pobarale…
  .

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *