Македонска девојка на денот: Ангела Ѓоргиева

Таа е една од најпознатите македонски инфлуенсерки на „Инстаграм“, чијшто профил веднаш ќе ве натера да „скролнете“ малку подолго доколку го посетите. Ангела е активна на социјалните мрежи веќе неколку години и целосно нѐ инспирира со нејзиниот стил и чувство за мода.

Од пред неколку месеци влезе и во улога на мајка и можеме да кажеме дека тоа одлично ѝ прилега. Доколку некогаш ви е потребна модна инспирација или чисто сакате да си ги „исплакнете“ очите посетете ги нејзиниот „Инстаграм“ и „Јутјуб“ канали.

Нам ни се допаѓа она што таа го прави, па затоа денес ви ја претставуваме со неколку фотографии.

Фотографиите се позајмени од нејзиниот „Инстаграм“ профил.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.