Македонска девојка на денот: Елена Грнчарова

Елена Грнчарова е една од најуспешните македонски модни блогерки, која е исто така и моден дизајнер, мајка и сопруга. Таа е една од ретките Македонки кои се бават со инфлуенсерство и блогови, чија работа главно се темели на соработка со странски модни брендови.

Љубовта кон модата вели дека ја негува од мала, а тоа се гледа во нејзиниот единствен личен стил. Доколку ви треба модна инспирација или едноставно сакате да видите нешто убаво денес, посетете го нејзиниот „Инстаграм“ профил

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.