Македонска девојка на денот: Ева Андреева

Ева Андреева е девојка којашто ни го привлече вниманието на „Инстаграм“. Доколку сте од оние коишто сакаат тетоважи или девојки со тетоважи, Ева можеби и ќе ве маѓепса.

Таа е тату артист во студиото за тетовирање „Индиго“, коешто се наоѓа во населба Кисела Вода во Скопје. Таа е дел од тимот на уметници којашто и сама по себе е уметност за себе. Нејзиното тело е прекриено со тетоважи и со тоа е одлична реклама за целата уметност што таа ја прави. На нејзиниот профил на „Инстаграм“ споделува дел од нејзината работа и нејзиниот живот надвор од работата.

На „Инстаграм“ може да се пофали со 12.000 следачи, а има и зошто!

Нам ни се допаѓа она што Ева го прави, па ѝ посакуваме многу среќа во иднина!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Dragan напиша:

  Го негува култот кон змијата, мила она на баба Ева……дајте ми ја на 20мин повеќе не ми треба, не сум себичен. Нека остане наша…заедничка.

 • Васе напиша:

  Сексссссссиииииииии…. Лепотица!!!
  Сигурен сум дека има уште неколку тетоважи кои не се гледаат!?

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *