Македонска девојка на денот: Каролин Велковски

Згодната Македонка Каролин Велковски ѝ е позната на јавноста по настапите на едно регионално музичко шоу од пред две години. Таа живее и работи во Виена, а всушност има потекло од Прилеп и Охрид.

Оваа Македонка со извонреден глас и стас тукушто започнува да ја гради својата музичка кариера и покрај двата факултети кои ги има зад себе: економија и право. Вели дека правото повеќе ја привлекува, економијата и е потребна во шоу бизнисот, а пеењето е нејзината љубов. Стана вирална со нејзината последна песна „Ќе ти дојдам“, која стана хит на Балканот и пошироко.

Нам ни се допаѓа она што Каролин го прави, па затоа ѝ посакуваме многу успеси во иднина!

Фотографиите се позајмени од нејзиниот „Инстаграм“ профил.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Mimi напиша:

    Predobra pesna Ke ti dojdam, vo moderna verzija. Bravo Karolin preubavo ispeana, super ritam i tekst. Nesto i za mladata publika. Ja slusam non stop.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *