Македонска девојка на денот: Кристина Велковска

Уште една девојка која нѝ го привлече вниманието со нејзината убавинана „Инстаграм“ е Кристина Велковска. Таа е модел и член на модните агенции „Моделс Ин“ и „Фокс Моделс Србија“.

Таа веќе неколку години плива во манекенските води, а нејзиното лице красело и многу македонски насловни страници на списанија за мода и убавина. Со нејзиното витко тело, уникатно лице и бујна коса, не се сомневаме дека на Кристина и претстои блескава кариера.

Нам нѝ се допаѓа она што таа го прави и ѝ посакуваме многу успеси!

Фотографиите се позајмени од нејзиниот „Инстаграм“ профил.

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *