Македонска девојка на денот: Наташа Петровиќ

Наташа Петровиќ е македонска актерка која веќе долги години ја гледаме на малите екрани и театарските сцени низ Македонија. Своето филмско деби го остварува во филмот „Сенки“, а потоа како да им нема крај на нејзините проекти. Добитничка е на неколку интернационални награди и беше дел од филмот „Како да не сум таму“ кој беше еден од интернационалните кандидати за наградата „Оскар“.

Таа е миленик и на помладата генерација љубители на театарот, поради сите улоги кои ги има одиграно во „Театарот за деца и младинци“ во Скопје.

Нам ни се допаѓа она што Наташа го прави, па затоа и посакуваме успех во сите нејзини идни проекти!

Фотографиите се позајмени од нејзиниот „Инстаграм“ профил.

https://www.instagram.com/petrovikj/

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.