„Македонски народе, одиме по светска титула!“ – Гого Славевски

Македонецот Горјан Гого Славески продолжува со петта победа по ред во бокс со голи раце. Тој во БКФЦ серијата го нокаутираше Кубанецот Јосденис Чедено и доби шанса да се бори за престижниот шампионски појас.

Славески има 28 години, живее и тренира во Мајами, а со бокс се занимава уште од 17-годишна возраст.

Целата борба:

 • Rade напиша:

  Tipov nema blage veze so Makedonija, siguren sum deka nitu se ima pojaveno vo Makedonija a nitu pa Makedonija ima dadeno denar za deckovo da stigne do kade sto stignal. Ama aj i nie da se pofalime so nekoe dostignuvanje sto ne e ni nase.

  • Goce Delchev напиша:

   Nemozam da najdam online ama se gleda deka ne si gi izgledal videata… Zbori perfektno Makedonski, se pretstavuva kako Makedonec i go prepoznavaat kako Makedonec od Skopje pa taka sto ima mnogu veze so Makedonija, a Makedonija treba da go podrzi. Bravo za Gogo no.1 ambasador na Makedonija… GO GO Gogo

 • Владимир напиша:

  СРАМОТА Е ЗА ВАКОВ КОМЕНТАР,ДЕЧКОВО И ПОКРАЈ НАШАТА МАЛОДУШНОСТ СО СРЦЕ СЕ ПРЕСТАВУВА КАКО МАКЕДОНЕЦ ,ШТО Е БИТНО КАДЕ ЖИВЕЕ И КАДЕ ИЗРАСНАЛ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ПОВЕЌЕ ЈА САКА МАКЕДОНИЈА ОД НЕКОИ ШТО СЕ ТУКА РОДЕНИ.СЕКОЈА ЧЕСТ ,САМО НАПРЕД!ИМА МАКЕДОНЦИ ШТО СЕ ГОРДЕАТ СО ТЕБЕ!

 • Amerikanec напиша:

  Rade
  Jadi lajna

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.