Малиот Македон ќе ви одржи час по историја. Кои биле Кирил и Методиј?

Бидејќи во денешно време во Македонија има многу луѓе што ја заборавиле историјата, ви препорачуваме да го послушате Македон барем на кратко.

  • Bato напиша:

    Srcka malku da te slusne ovaa ne pismena vlast da im gi otvoris ocite

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *