„МАМА МИЛА“ открива несекојдневен трик со кој сите жени изгледаат СОВРШЕНО во било која облека!

Мајката на две деца и стилски гуру од Мелбурн, која е попозната како Мама Мила, верува дека почитувањето на правилото за третини ќе ја комплиментира вашата фигура и ќе ја „подигне“ вашата облека на сосема ново ниво.

 

Тајната е да се создаде рамка од 1/3 на вашето тело и со визуелно помагало за да се растури облеката, тоа може да се направи со помош на ремен или со врзување на кошулата на средината, или со набивање во горниот дел.
Мајката го сподели трикот на нејзиниот „TikTok“ профил.

 

„Дали сте слушнале за правилото на третини?“, ги праша таа нејзините следбеници, велејќи дека тоа е „наједноставниот начин да ја подобрите облеката“.

„Доколку сметате дека вашите облеки не ви одговараат, обидете се да создадете визуелен интерес на горната третина од вашата облека за да се издолжите и порамните“.

Шантел го демонстрираше правилото на третини со тоа што пробуваше различни аутфити и покажа колку поласкаво изгледаат кога е нагласена првата третина од телото.

Мајката прво пробала бел горен дел со долги ракави преку тексас „мами“ фармерки, а потоа го кренала горниот дел во фармерките, кои ја истакнале нејзината половина. Таа го направи истиот трик со тесен топ и шорцеви.

 

 

Потоа се обиде да облече сино фустанче и врза појас околу половината за да го направи фустанот поприлагоден и поласкав.

Нејзината последна демонстрација на облека беше црна маичка со црни шорцеви за возење велосипед.
Следбениците на Шантел беа воодушевени од советите.

Мајката често ги споделува своите стилски совети со своите следбеници.

Неодамна, таа сподели малку познат хак за скратување на појас без да мора да купи нов.

Мајката рече дека сè што бара „едноставниот трик“ е ластик за коса во иста боја како и вашиот ремен. Таа го прицврстува предолгиот крај на ременот на телото на ременот користејќи ластик.

Таа претходно го откри и најдобриот начин да врзете палто за да ја истакнете фигурата и да изгледате „без напор шик“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.