Манекенка ја сподели својата врвна стратегија за запознавање за да ги отстрани „лажговците со лоша хигиена“: „Прво, не излегувам со мажи кои заработуваат помалку од $206.000 годишно“

Клои Амур (32) ја откри својата тактика која ѝ помага да ги елиминира недостојните додворувачи и да најде такви кои исто така заработуваат исто како неа – со импресивна годишна плата од 206.058 долари или повисока.

 

И покрај огромното онлајн следење на посветени обожаватели, манекенката има строга листа на што треба и што не треба за да ги избегне несоодветните мажи.

Откри дека повеќе не е отворена за никој „затворен“ и наместо тоа често се одлучува за позрели, постари мажи. „Финансиската сигурност“ е зелено знаме за манекенката и покрај тоа што „некои луѓе ја осудуваат“ поради тоа.

Верува дека финансиите на нејзиниот иден партнер се клучни, а ѕвездата добива повеќе од 20.000 долари месечно на интернет.

Клои не потекнува од богато семејство, а нејзината самохрана мајка се мачела додека ги растела неа и нејзината ќерка. Затоа ѝ е важно мажот да заработува „еквивалентна плата“ или повеќе, инаку не би го „ни сметала за потенцијален додворувач“.

Иако тоа не е единственото нешто што е важно за моделот, тоа е на врвот на листата.

На нејзината листа на „задолжителни работи“, таа открива дека емоционална интелигенција и да биде „добар бакнувач“ и биле важни. Во меѓувреме, нејзината листа за црвени знамиња вклучува „нечесност“, „лоша хигиена“ и „премногу забави“.

 

Клои вели дека бара некој кој е самоуверен, независен, паметен, забавен, духовен, возбуден, разбирлив, неосудувачки, сексуално искусен и некој што е „подготвен да учи“ од неа.

Клои, исто така, сака „добар слушател и комуникатор“ и некој што ќе ја натера да се чувствува „посакувана“ и „безбедна“. Некој кој презема одговорност за своите грешки и „признава кога греши“ е уште едно зелено знаме за моделот.

 

Манекенката претпочита постари мажи бидејќи на момците им треба „подолго време да созреат“ и да станат „поискусни во различни области од нивниот живот“.

„Не внимавам на постари разведени мажи, но претпочитам тој да не е оженет или да има деца“, рече таа.

Само се запрашавме каде е љубовта во сите овие барања? Или модерно време е таа повеќе не е важна очигледно.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *