Машала, машала! 11 познати личности за кои со сигурност не сте знаеле колку деца имаат

Според истражувањата, луѓето со 4 или повеќе деца се посреќни. И додека во минатото луѓето обично ги исполнуваа своите домови со деца, бројот на деца по семејство се намалува секоја година. Во денешно време, иако ретко се среќаваат луѓе со куп деца, некои познати личности претпочитаат да имаат поголеми семејства.

 

1. Кејт Бланшет има 4 деца со сопругот Ендру Аптон

 

 

2. Гордон Ремзи има 5 деца со сопругата Тана

 

 

3. Џејмс Ван Дер Бик и неговата сопруга Кимберли се родители на 6 деца

 

4. Стивен Спилберг е татко на 7 деца. Неговото потомство е мешавина од посвоени деца, посиноци и биолошки деца

 

 

5. Клинт Иствуд има 8 биолошки деца со 6 различни жени

 

 

6. Род Стујарт е татко на 8 деца од 5 различни жени

 

7. Мик Џегер има 8 деца

 

 

8. Мел Гибсон има 9 деца од 3 различни жени

 

9. Еди Марфи е горд татко на 10 деца

 

 

10. Дуан Чепмен е татко на 12 деца

 

 

11. Миа Фароу е мајка на 14 деца, од кои 4 се биолошки

 

 

Кој е идеалниот број на деца за вас?

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *