Масивна незгода пред целта на женска велосипедска трка во Белгија

Жени како жени, извозија 137 километри без проблем и на последните неколку метри се скараа :).

  • Васе напиша:

    Таа у плавио дрес, намерно ја бутна у ограда таа у темно плавио дрес! И, нормално, следеше карамбол!
    Затоа е подобро да се вози Планински велосипедизам! Го возам со години! Скоро на Водно сретнав некој клинец кој ми вика „чичко може ли да ти се придружам, да возиме заедно“! Му викам „може“, ако успееш да ме пратиш. Уз пат го прашав, дали му се допаѓа велосипедизмот? Вика, НЕ! Јас сакав скутер, но тато вика било опасно, па ми купи точак! Сакав да му кажам дека и возењето точак е екстремен спорт, но…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *