„Масовната тепачка“ изби во трговскиот центар во Дубаи, откако обожавателите на „Apple“ се обидуваат први да го купат новиот „iPhone 15“

Тоа е со нетрпение очекуван настан на кој илјадници фанови на „Apple“ чекаат ред пред продавниците ширум, за да бидат првите што ќе добијат нов „iPhone“. Но, официјалното лансирање на „iPhone 15“ направи хаос во Дубаи кога изби „масовна тепачка“ и чуварите беа принудени да интервенираат.

 

 

Шокантна снимка покажува како клиентите се туркаат меѓусебно пред главната продавница на „Apple“ во Дубаи Мол во ОАЕ.
Други видеа ги доловуваат клиентите како трчаат низ трговскиот центар – еден од најголемите трговски центри во светот – и се натрупуваат до ескалаторите и се караат.

 

 

 

„Масовна тепачка околу новиот „iPhone 15“ се случи во ред пред продавницата на „Apple“ во Дубаи“, напиша едно лице на X.
Друг додаде: „Редот во Дубаи Мол утрово за објавувањето на #iPhone15 е едноставно неверојатно. Она што го видов минатата година беше шега во споредба со онаа денес“.

 

 

 

Хаосот настанал откако илјадници суперфанови на „Apple“ денеска се појавија во продавниците ширум светот, а „iPhone 15“ официјално беше пуштен во продажба. Лондон, Пекинг и Бангкок беа меѓу градовите кои утринава беа преплавени од гужви и покрај многу луѓе желни да бидат првите што ќе го купат уредот.

Неговото официјално претставување доаѓа една недела по многу очекуваниот настан „Wanderlust“ на технолошкиот титан, на кој извршниот директор Тим Кук го претстави „Apple Watch Series 9“ меѓу другите уреди.

 

 

 

Купувачите на „Apple“ во Индија дури поставија камп минатата ноќ за да бидат први во редот во продавниците во Мумбаи и Делхи, а некои чекаа уште од 15 часот вчера.

Иако популарен, „iPhone 15“ доби различни критики откако беше претставен на настанот „Wanderlust“ на 12 септември. Додека уредот доаѓа во пет досега невидени бои со надградена  задна камера, некои тврдат дека му недостига развојот на кој се надеваа.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *