Маж и жена во супермаркет (виц)

Оди Кире со жена му во супермаркет, зема едно пакување лименки пиво и го става во количката.
– Што мислиш дека правиш? – прашува налутено жена му.
– Ајде де, цело пакување лименки за 300 денари, на промоција е!
– Враќај го веднаш – вели жена му и тој го враќа.
Продолжуваат да пазаруваат. Малку понатаму жена му зема еден крем за лице од 600 денари.
– Што мислиш дека правиш? – прашува овој пат Кире.
– Тоа е крема за лице, ќе ме направи поубава.
– Па и пакувањето лименки ќе те направи поубава, а дупло е поевтино!

  • Zemits machine напиша:

    Nice blog here! Also your web site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *