Маж ја продавал пепелта на својата мртва мајка на интернет- и верувале или не, некој ја купил за 30 долари

Популарни корисници на „TikTok“ открија дека некој продава урна со човечка пепел на „Facebook Marketplace“ и одлучија дека треба да ја купат.

Лорен Елиза и Марк ги следеле и ги купиле човечките останки за 30 долари.

 

 

Марк, кој го води профилот „Marketplace Finds“, првпат го забележал огласот во септември и забележал дека пепелта е на мајката на продавачот. Продавачот додал дека купувањето вклучува копија од сертификатот за кремирање.
Марк потоа се пошегува: „Ако ја продадам пепелта на мајка ми, таа ќе се вратеше од мртвите и ќе ме удреше наопаку по главата“.

Лорен додаде дека е „прилично сигурна“ дека тоа е легално – и таа беше во право. Не постои федерален закон во САД против продажба на човечки останки.

„Но, не секој ден гледате како некој се обидува да ја продаде својата мајка во стаклени ампули на „Facebook Marketplace““, рече таа. „Некој да ми го испрати огласот, ја купувам баба ти!“

 

 

Кога пристигнал пакетот, Лорен го објави отворањето на пакетот.

„Баба пристигна“, напиша таа на видеото.

Браун, продавачот на пепелта, му рекол на Марк дека неговиот однос со мајка му не бил најдобар, а нејзиното присуство – дури и во форма на пепел, правело да се чувствува „непријатно“. Поминало некое време и сфатил што да прави со пепелта на мајка му.

 

 

Марк им рекол на своите следбеници дека ја прочитал приказната и открил дека мајката на Браун била „неверојатна“ жена, но можела да биде лоша кон нејзиниот син, откривајќи многу „манипулации“ и одредена „физичка злоупотреба“.

Ако луѓето сакаат да дознаат повеќе, Браун изјавил дека ќе мора директно да контактираат со него, но тој сподели дека сепак чувствува мало олеснување од продажбата на пепелта.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *