Мажите се буквалисти (виц)

Жената го праќа мажот во продавница и му вели:
– Ќе ни дојдат гости, оди во продавницата, купи 2 пива, а ако има јајца, земи 10.
Мажот оди во продавницата, се враќа дома со 10 пива и вели:
– Имаше јајца.

  • Nikoj напиша:

    Oboj vic originalno e za programer vo prodavnica. Go ismeva faktot za programiranjeto voopsto: check condition true/false then do action…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *