Мажот се фрлил јако на работа: Мајка на 5 деца се шокирала кога дознала дека е бремена со близнаци само четири месеци од кога ги родила првите

Ерика Гутиерез Перез, 29-годишна мајка на пет деца од Калифорнија, ја родила ќерката Самер во 2017 година пред да ги има близначките Арија и Хејзел во 2021 година.

 

 

Во видеото на ТикТок, таа објасни дека откако имала три деца, не сакала повеќе и дека била „задоволна“ со своето потомство. Меѓутоа, само четири месеци откако ги родила првите близнаци, Ерика била запрепастена кога открила дека уште еден пар близнаци се на пат.

Таа рече дека тоа би значело „грижа за петгодишно дете, плус четири бебиња“. Плачела со денови откако слушнала дека повторно ќе има близнаци и дека „првите месеци месеци се луди“.

 

На прашањето дали во нејзиното семејство има близнаци, Ерика откри дека двајцата родители на нејзиниот сопруг Алан имаат браќа и сестри близнаци.

Ерика го родила својот втор сет близнаци Селест и Алана на 5 септември 2022 година. Девојчињата се родени со царски рез со разлика од две минути. Во видеото, Ерика ги информира гледачите: „Иако сум возбудена што се тука, не е исто кога ќе ги родите вашите бебиња рано. Компликациите ме натераа да ги имам во 29-та недела“.

 

 

Алана, помалата од близнаците, морала да оди на повеќе операции и да биде згрижена во единицата за неонатална интензивна нега пред да се соедини со своето семејство четири месеци подоцна.

 

Неодамнешниот ТикТок на Ерика открива каков е семејниот живот дома со пет деца. На една снимка се гледа како носи појас за да може да ги носи своите бебиња на градите додека ги држи за рака нејзините поголеми деца. Во друго видео таа детално ја прикажува нејзината утринска рутина, со четкање на косата, облекување и појадок меѓу активностите.

 

 

Многу коментатори ја поздравија силата на мајката на пет деца.

Еден колега родител напишал: „Ти си супер мајка! Имам само две и леле!“

Додека некоја друга коментираше: „Ти си супержена. Јас? Би била ментален пациент во институција. Едвај држам чекор со едно!“

А друга рече: „Секогаш се трудам да оставам позитивен коментар затоа што си неверојатна, се надевам дека тие девојки ќе погледнат назад и ќе го видат тоа“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.