Мега кампот од 58 милиони долари се отвора во наша близина – ќе биде снабден со 180 базени и ќе ви овозможи престој за само 20 евра од вечер

Кампингот, вреден 58 милиони долари, кој може да се пофали со преку 100 базени, официјално ги отвори вратите оваа пролет.

Кампинг одморалиштето „Aminess Avalona“, ​​сместено на живописниот остров Паг во Хрватска, е еден од најспектакуларните и најмасовните кампови во Европа. Се протега низ огромен дел од островот и може да се пофали со 300 терени, вили и мобилни куќи. Многу од нив се евтини и многу луксузни, но сите имаат пристап до блескавото сино море кое го опкружува.

 

 

 

Најпријателската опција за паричникот е стандардниот терен за кампување, опремен со електрична енергија, вода и WiFi за само 23 евра п.п. по ноќ. За оние кои сакаат малку да се расфрлаат, врвните терени нудат прекрасен поглед на море, додека теренот „Mega Luxury Mare“ има сопствен приватен базен на плажата.
Ако сте во искушение да фатите лет во последен момент после работа вечерва и да се упатите кон кампот, можете да добиете една од премиум вилите за две лица за помалку од 100 евра за ноќ. Голем дел од привлечноста на одморалиштето е неверојатна низа од 180 базени.

 

 

Вљубениците во авантура можат да учествуваат во низа активности на вода и на копно, од бордање со веслање и кајак до велосипедизам и тенис. Отсуството на возила во кампот поттикнува атмосфера на спокојство и одмор од надворешниот свет.

За оние кои бараат ноќен живот, Паг е познат како центар за забави во Хрватска, со можности за веселба во познатите клубови на плажа како Зрце. Љубителите на музиката се охрабруваат да ги посетат во текот на летните месеци за да ги искусат реномирани фестивали како „Hideout“ и „Sonus“, додека уживаат во локалните деликатеси како што се јагнешкото и сирењето „Паг“.

 

 • Bujuk напиша:

  u Hrvatska u Leto topka sladoled e 20 evra a ne nokjuvanje

  • shube напиша:

   ova e kamp a ne hotel ili vila…ocekuvano e sami da si nosite hrana i da so gotvite…se sto vi iznajmuvaat e parce zemja za sator ili prikolka…a prikolka e okolu 15-20 iljadi evra….Target ne im se studentarija tuku familijarni luge so deca, penzioneri… Sekade vo svetot ima vakvi kampovi, samo ovoj e nov i ubav se razbira

   • Zoki напиша:

    Ubavo e napisano”otsustvo na motorni vozila”….”kamping opremen so vili i mobilni kuki”….”premium vila za nesto pomalku od 100 evra po nok”….sto e ovde nejasno…..i da sakas nemozes so tvoja prikolka

 • kire напиша:

  Ne mi e jasno zoshto tolku bazeni pokraj moreto…glupost…

 • shube напиша:

  standarden teren za kampuvanje e teren na koj si nosite kamp prikolka gospoda, a ne vila… bas ubava opcija za luge sto imaat RV. Gledajte sega kako Germanci, britanci, Fracuzi, anglicani i Irci ke go napolnat brzo…
  Kamo kaj nas da gi moderniziraa kampovite vo struga i ohrid

 • Тинка напиша:

  Мрзливи се македонците сами треба да ги чувавме камповите да ги чистиме а не некој друг да организира се а ние само пари да собираме епа неможе така

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *