Мик Џегер навести дека своето богатство ќе го остави во добротворни цели наместо на своите 8 деца

Мик Џегер неодамна се најде на насловните страници откривајќи ја својата одлука своето богатство да го насочи кон добротворни цели наместо да им го препушти на своите деца. Ѕвездата верува дека на неговите деца не им треба неговото богатство, што би можело да им користи на повеќе луѓе наместо тоа.

Фронтменот на Ролинг Стоунс разговараше за неговите финансиски планови во едно неодамнешно интервју.

80-годишната легенда на Ролинг Стоунс, кој има осум деца со пет различни партнери, ги откри своите финансиски стратегии за време на разговор со The Wall Street Journal. Мик Џегер јасно стави до знаење дека нема намера да се раздели со својот удел во историскиот музички каталог на Ролинг Стоунс.

Мик Џегер не мисли дека неговите 8 деца имаат потреба од неговото богатство.

Образложението на Џегер зад одлуката е поврзано со фактот дека тој верува дека на неговите 8 деца не им требаат парите што би ги добиле со продажба на неговите акции. „На децата не им требаат 500 милиони долари за да живеат добро“, откри рок легендата на многу фактичен начин.

 

Да се ​​даде во добротворни цели може да биде подобра одлука, според ѕвездата.

Во неговиот разговор со магазинот WSJ, Џегер ја истражуваше идејата да го насочи своето богатство кон добротворни цели. „Можеби правиш нешто добро во светот“, објасни тој.

Мик Џегер е добро позната филантропска личност. Тој великодушно донирал за различни цели, вклучувајќи непрофитна организација за крикет, фондацијата за СИДА на Елтон Џон и музичко образование на децата. Затоа, идејата дека тој сака неговото богатство да продолжи да ги користи неговите омилени каузи дури и по неговото умирање не треба да биде толку изненадувачки.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *