Министерот има две вести за премиерот (виц)

Му се јавува Маричиќ на Ковачевски и му вели:
– Ало премиере, имам две вести. Со која да започнам?
– Со добрата.
– Ама и двете се лоши…

 • Zoro напиша:

  Првата:
  Ќе треба да му објавиме војна на Кина!!
  Втората :
  Пак ќе треба да го признаеме Тајван !!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.