„Мислам дека мојот брак завршува поради шокантното откритие што го пронајдов во фиоката на мојот сопруг. Тој знаеше дека ќе го најдам!“

Една жена останала зачудена откако пронашла кутија со кондоми во фиоката на својот сопруг – и покрај фактот што тие „не ги користеле со години“.

Отворајќи ја темата на „Mumsnet“, таа призна дека иако не сакала да „избрзува до заклучоци“, откритието резултирало со загриженост за нивната врска – и онака веќе била на работ.

 

 

 

„Зошто би ги ставил во својата фиока кога знае дека веројатно би можела да ги најдам? Ќе зборувам со него, но треба да размислам“.

Иако кутијата била неотворена со датум на истекување во август 2027 година, корисниците на „Mumsnet“ ѝ кажале на жената дека е во право што има сомнежи.

„Вие сте во врска без секс“, напишала една жена како одговор. „Вашиот партнер неодамна купил кондоми. Вашиот партнер е во сексуална врска на друго место. Буквално нема друга причина за нив”.

 

 

Чувствувајќи се малку попозитивно, жената која ја создала темата одговори: „Ние имаме млад син тинејџер. Тој нема интерес за врски колку што можам да видам. Погрешно, ако тоа е причината, се прашувам зошто да ги криеш и да не ми кажеш“.

Но, откако размислувала за повеќе совети од нејзините онлајн пријатели, таа го ажурирала својот пост, споделувајќи ја нејзината болка во срцето: „Време е да ја извадам главата од песокот“, призна таа. „Се надевав дека ова е невино. Очигледно ќе разговарам со него за да му дадам шанса да објасни. Но сакав да се подготвам и за какви било изговори. Толку е тажно. Она што повеќе боли е тоа што му дадов неколку шанси да замине во последните неколку години, бидејќи тој целосно се дистанцираше од мене. Но, тој рече дека нема никој друг и дека нема да замине“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *