„Мислев дека е добра идеја да ставам повеќе филер во усните, но тоа беше грешка, си останав со изглед на патка“

Додека филер за усни може да изгледа одлично за некого, за други може да тргне ужасно погрешно. И тоа се случи со една девојка која обожава да е убава и мислела дека со уште повеќе филер ќе добие повеќе на убавина.

Таа на нејзиниот ТикТок @wiki.16xoxo објави видео во кое откри дека ѝ биле вбризгани 2,8 мл филер во усните, но решила да внесе дополнителни 1,2 мл. Но, она што го мислела дека е „добра идеја“ ја оставило шокирана кога усните и останале неверојатно отечени и болни. Не само ова, туку како резултат на големината на нејзините големи усни, во кои биле вбризгани вкупно 4 мл, троловите брзо тврдеа дека изгледа како патка.

Таа рече: „Мислам дека е добра идеја да земам уште 1,2 ml“.

 

На почетокот на видеото, ја гледаме жената како лежи на козметичарско столче, откако ѝ ставиле 1,2 мл филер во усната. Ги гледаме одблиску нејзините полни усни, а по тоа следи видео во кое таа лежи во кревет со подлога за ладење за да ги смири отечените усни.

Таа објасни: „Само верувајте на процесот сега претпоставувам“ и подоцна потврди: „Сега се подобруваат“.

 

Видеото на жената очигледно шокираше многумина, бидејќи брзо собра неверојатни 1,1 милион прегледи. Корисниците на ТикТок не веруваа дека козметичарот воопшто би се согласил да инјектира повеќе филер.

Едно лице рече: „Твојот лекар требало да те одбие!! Имам толку многу од моите клиенти во моментов на забрана за полнење усни за да го прекинам ова!!“

Друг додаде: „Како професионалец не требало ни да се согласат на тоа“.

Трет коментираше: „Изненаден сум што ставија толку многу, на повеќето места би рекле не токму поради таа причина“.

Во меѓувреме, други корисници на ТикТок тврдеа дека русокосата убавица изгледа како патка поради нејзините големи усни.

Една жена забележала: „Надрилекар!“

Додека друг корисник објави: „Quack quack 🦆“

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Pero напиша:

    ja neznam u koj film vlagaat, i na kraj kraeva, sto me zabole karo dali pravis mucka ili ne,
    dodeka ima biudali i idioti da te klikaat i pretplatuvaat, takvite kako tebe paraziti ke ziveat na visoka noga, i ke se izlezavaat, abe samo goli otok da vidite kako se zarabotuva lebot

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *