Мистеријата за НЛО во Индија станува глобална: индиски весник објави дека летало лета над нуклеарните централи „на секои неколку дена“

Високи органи за спроведување на законот во Индија минатата година снимиле морничави НЛО над нуклеарните централи во земјата.

Еден сведок, полициски потинспектор, изјавил дека е „100 отсто е сигурен“ дека предметот што го снимил, со неговите „цик-цак движења“ со голема брзина, не може да се објасни со човечка технологија. Овој февруари, истражувачите на НЛО ја „фрлија бомбата“ дека поранешен истражувач на НЛО на Пентагон приватно го информирал Конгресот за неверојатен инцидент од 1964 година, кога НЛО експлодирале ракета што носела лажна нуклеарна боева глава од небото. Но, извештаите за овие инциденти во 2023 година во Индија, наводно, биле помалку непријателски.

 

 

Полицискиот потинспектор Сајед Абдул Кадер му рекол на експертот за НЛО Сабир Хусаин дека снимил две видеа од необични феномени во воздухот.

„Начинот на кој стоеше во место, начинот на кој правеше цик-цак движења и брзината со која исчезна“, им рече Кадер на новинарите за индискиот дневен весник на англиски јазик DT Next , „сите беа различни“.

Потврдувајќи ги неговите разговори со Хусеин, Кадер изјави за „ДТ Некст“ дека тој лично забележал НЛО во близина на градот Куданкулам на јужниот брег од 2020 година.

„Откако го запознав НЛО-трагачот Сабир и разговарав со него“, изјави тој за весникот, „повеќе од 100 проценти сум сигурен дека она што го видов се НЛО“.
Видувањата на Кадер во 2023 година на југ, се поклопија со неколкунеделните видувања во јули и август на источниот брег по должината на брегот Ниланкараи-Махабалипурам.

 

 

Тој регион, во близина на раздвижениот град Ченаи, е дом на атомската централа Мадрас (MAPS) во Калпакам.

„Случувањата на Кадер“, снимени со видео, изјави Хусаин за „DT Next“, „се случија само 10 дена откако поранешниот DGP [генерален директор на полицијата] Пратеп Филип фотографираше НЛО на морскиот брег Мутукаду во близина на Ченаи“.

 

И покрај официјалниот извештај на Пентагон за НЛО до Конгресот оваа година, кој се обиде да ги отфрли случувањата, високи членови на американскиот Сенат продолжуваат да бараат овластување за да го истражат ова прашање.

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *