Мистериозен објект на небото над Италија ги збуни експертите

Минатата недела, чуден објект беше забележан на небото над италијанскиот град Celle di Bulgheria, што предизвика жива дебата на интернет за неговото потекло. Предметот го снимила Ана Ида Гуида, која ја споделила сликата на „Фејсбук“ и ги прашала своите следбеници што би можело да биде.

 

 

 

„Фотографирав надвор од мојот балкон. Всушност два истрели во исто време. Едниот нема ништо на него, а другиот го има објавено ова, може ли некој да ми каже што е тоа?“ напиша таа.

 

 

 

На фотографијата јасно се гледа кружен метален предмет кој лебди на небото. Некои сугерираат дека тоа би можело да биде црна пластична кеса, дрон или дури и брод со вонземјани.
Локалните власти ја испратија фотографијата до Медитеранскиот центар за НЛО за дополнителна анализа. Центарот е водечка организација за истражување на НЛО во регионот и има децениско искуство во истражување на извештаи за неидентификувани летечки објекти.

 

Експертите од центарот се уште не успеале да го идентификуваат објектот, но продолжуваат да ја проучуваат фотографијата и да собираат дополнителни информации.

Набљудувањето на објектот предизвика голем интерес кај медиумите и јавноста. Многу луѓе се прашуваат што би можело да биде и од каде потекнува. Некои шпекулираа дека објектот би можел да биде таен воен авион или нов тип на беспилотно летало. Други веруваат дека тоа би можело да биде вонземски брод кој ја посетува Земјата.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Јас че и одговора на питањето: тоа е „Непознат воздушен феномен“ (поарнешен НЛО).
    Или шо би рекли америве „Unidentified Aerial Phenomena“ (exUFO). Тачка.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *