Мистериозна фигура што личи на смртта се појави на крунисувањето на Чарлс III

Мистериозен инцидент се случи за време на крунисувањето на Чарлс Трети, што предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Во средината на патеката, може да се види фигура со качулка во црно наспроти камерата, пред морничаво повторно да исчезне.

 

Секоја голема забава привлекува некои непоканети гости, но кралските фанови се пошегуваа дека го забележале самиот ангел на смртта во Вестминстерската опатија на крунисувањето на принцот Чарлс.

Социјалните мрежи се преплавени со коментари од корисници кои се обидуваат да објаснат што се случило. Некои ја нарекоа фигурата „ангелот на смртта“, други тврдеа дека тоа е „духот на принцезата Дијана“. Сепак, нема официјален коментар за тоа што се случило.

Кралскиот двор не ја коментираше ситуацијата, а Дејли Мејл истакна дека нема официјално објаснување за инцидентот. Многу корисници на интернет почнаа да предизвикуваат паника и страв за иднината на монархијата, објаснувајќи го инцидентот со посебен знак кој ја навестува смртта на британската држава.

Крунисувањето на Чарлс Трети, кој ја наследи неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, се одвиваше во тензична атмосфера и покрај тоа што немаше други инциденти. Дали имаше инциденти поврзани со крунисувањето премолчувани од официјални лица? Можеби ова ќе биде предмет на понатамошна истрага од страна на новинарите и јавноста.

  • Ljube напиша:

    Na tolku kameri treba da ima i drugi videa. A ako nema znaci e montaza…zabava

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.