Мистериозното исчезнување на жената во Мексико, за кое сѐ уште никој нема одговор

Се покажа дека областа Салтило Нуево Центро Метрополитано (Мексико) е полна со мистерии: пожарникарите и полицијата се соочија со необјаснето исчезнување на жена која падна во бунар.

 

 

Настаните се развиле брзо. Околу 03:30 часот, пожарникарите и полицијата реагирале на алармантна пријава за жена заглавена во бунар. Тие дури можеле да го утврдат нејзиното име – Хуанита.

Операцијата за спасување се покажала тешка. Полицајците разговарале со Хуанита низ бунарот и биле уверени дека таа е на дното и дека нејзиниот живот не е во опасност. Меѓутоа, кога пожарникарите отишле на дното на бунарот, жената ја немало. Ова мистериозно исчезнување покрена многу прашања и паранормални теории. Еден од локалните истражители дури сугерираше дека спасувачите можеле да слушнат глас на дух, бидејќи не биле пронајдени траги од Хуанита.

Така, мистеријата за исчезнувањето на Хуанита во бунарот останува нерешена. Можеби таа умрела одамна и нејзиниот дух сè уште ги прогонува тие места. Но, едно е сигурно – таму во моментов нема никој.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *