МОДНА КАТАСТРОФА: Хајди Клум ја предводи листата на најлошо облечени на овогодинешните награди „Златен глобус“, рака под рака со фустанот на Селена Гомез и нејасната порака на Ема Д’Арси

„Златните глобуси“ се вратија во етерот, откако бојкотот против расизмот го оттргна од екраните во 2022 година… но додека нивото на возбуда на црвениот тепих беше на највисоко ниво, за жал, стилот на церемонијата се спушти до сериозно ниско ниво.

 

 

Супермоделот Хајди Клум ја предводеше модната писта на најлошо облечени на црвениот тепих, во бизарен мини фустан со пердуви во стил на Вегас, кој се закануваше да открие сè додека таа се пробиваше на церемонијата на доделување награди.

Сепак, Хајди не беше единственото пристигнување од А-листата чиј избор на облека за вечерта не успеа да импресионира.

 

 

Секогаш добро стилизираната Селена Гомез ретко се појавува на листата на најлошо облечени на настани, но сега благодарение на збунувачки големите надуени ракави кои го придружуваа нејзиниот црн фустан без прерамки ја паметиме како лошо облечена.
Самата наметка изгледаше како да има елегантна силуета, но секоја софистицираност што можеби ја имаше дизајнот беше целосно изгубена во морето од ткаенина што ги сочинуваше нејзините обемни виолетови ракави, кои ја продолжија нивната доминација на црвениот тепих.

Во меѓувреме, ѕвездата на „Куќата на змејот“ Ема Д’Арси го изнесе својот став преку стилот… иако не е јасно што точно се обидуваше да каже небинарниот актер со неговата готичка шминка инспирирана од кловн, која прикажуваше млаз од сини светкави солзи што се слеваа надолу по еден образ.

 

 

30-годишната британска телевизиска ѕвезда додаде темен молив за очи околу очите и ја обои косата во виолетова боја и ја избричи малку едната веѓа.

Меѓу нив беше и инфлуенсерката Тефи Песоа, која се осмели да се разголи – малку премногу – во многу ризична црна тоалета во стил на трегери, која имаше само тенок ремен од материјал над нејзините брадавици, додека црвеното на горниот дел од торзото беше оставено речиси целосно откриено, освен за најтенкиот дел од проѕирна ткаенина.

 

На листата на најлошо облечени исто така беше и моделот Џиџи Парис, чиј речиси гол фустан можеше да се пофали со неверојатно проѕирно здолниште кое разотри сѐ под облеката, особено кога беше соочена со трепкачките светла на камерите на црвениот тепих.

 

 

 

 

 

 

 

  • Pero напиша:

    da e samo ona, pa denes sve frik do frik…koja poloso ke se oblece se natprevaruvaat, a posebno ako e vo cipka so 2-3 lenti, demek toa e modetrno a drugite sto se oblakaat do vrat se zaostanati…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.