„Моите соништа беа уништени“ – Како Гвен Стефани ја најде љубовта на својот живот на 46 години откако се соочи со неверство

„Љубовта ќе те најде кога најмалку очекуваш“. Така вели поговорката, во секој случај. А љубовната приказна на Гвен Стефани и Блејк Шелтон е тука да го докаже тоа. Откако и двајцата ги надминале тешките разделби од нивните долгогодишни партнери, двајцата се запознале преку нивната заедничка страст за музиката. Заљубувањето еден во друг значело дека и двајцата треба да се излечат од мината болка и да изградат нов заеднички живот.

Минатите врски на Гвен Стефани завршија со болка во срцето.

Гвен Стефани ја имаше првата сериозна врска со колегата од бендот „No Doubt“, Тони Канал. „Бев заљубена и опседната со Тони Канал, и тој го знае тоа“, се сеќава пејачката во едно подоцнежно интервју. Двајцата музичари се забавуваа 7 години, но во 1994 година Канал раскина со Стефани. Меѓутоа, во следните неколку години, тие продолжија да бидат во креативно партнерство, дури и објавуваа песни кои беа инспирирани од нивното раскинување.

 

Таа беше во брак со Гевин Росдејл повеќе од една деценија, но тие се разведоа во 2015 година.

Набргу по разделбата, Стефани го запознала Гевин Росдејл, фронтменот на бендот Буш. Иако тогаш имала 26 години, Стефани сè уште живеела со нејзините родители, а Росдејл бил нејзиното второ момче. Двајцата брзо се заљубиле и се забавуваа неколку години пред да се венчаат во 2002 година, а во текот на нивниот брак добија 3 сина.

За жал, ниту оваа врска немала многу среќа за пејачката бидејќи откако била во брак повеќе од една деценија, Стефани дознала дека Росдејл ја изневерува. „Се чувствувам како отсекогаш да се прашував:„Зошто немав толку среќа во љубовта? Имам толку многу љубов во мене“, сподели таа во едно интервју.

Гвен Стефани го запозна Блејк Шелтон додека двајцата беа судии на „The Voice“.

Токму во времето кога Гвен Стефани се занимавала со крајот на нејзиниот брак, таа го запознала кантри пејачот Блејк Шелтон во 2014 година. И двајцата беа судии на „The Voice“ и се зближиле еден со друг во следните месеци бидејќи и двајцата поминувале низ истото: развод. Љубовта кон музиката и неуспешните минати врски веднаш ги поврзале, а двајцата музичари почнаа да се забавуваат во 2015 година.

 

Страста за музиката веднаш ги поврзала, но и двајцата морале да се справат со неверството во нивните минати врски.

Иако веднаш се запалила искра меѓу двајцата пејачи, тие морале да се справат и со нивните несигурности и проблеми со довербата. „Таа не ми кажа многу, бидејќи не се познававме во тоа време, но рече: „Поминувам низ нешто многу слично на она низ што поминуваш ти. Разбирам. И го мразам тоа“, се присети Шелтон како започнала неговата врска со Стефани. Но, Стефани и Шелтон останале заглавени еден во друг, успевајќи заедно да ја излечат нивната претходна болка и објавија неколку дуети низ годините.

И двајцата успеале да се излечат и длабоко се заљубиле, спојувајќи ги нивните семејства.

„Значи, мислам на романтичен начин, кога ќе се заљубите толку силно и толку неочекувано – и толку доцна во вашиот живот – мислите: Сакам да се омажам за тебе! Тоа е првата романтична реакција, како „Ајде да се земеме“, објасни Стефани додека споделуваше како таа и нејзиниот иден сопруг постојано размислувале за брак, но морале да размислуваат и за синовите на Стефани. За среќа, Шелтон брзо се покажал како одличен очув и ја запросил Стефани по 5 години врска.

Парот се венчаше на убава церемонија летото минатата година одржана на ранч.

„Сè што сакав цел живот беше да имам бебиња и да бидам во брак, како моите родители“.

„Моите соништа беа уништени“, рече Гвен Стефани за нејзиниот развод од Росдејл. „Сè што сакав цел живот беше да имам бебиња и да бидам во брак, како моите родители“. Но, набргу потоа, таа го запознала Блејк Шелтон кога имала 46 години, докажувајќи дека скршеното срце може да доведе до пронаоѓање на вистинска љубов. А за Стефани, соништата за кои некогаш мислела дека се засекогаш изгубени, повторно станале реалност.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *