Мотивација на денот: Оваа згодна тетка има тело како 25 годишна девојка, а нејзината вистинска возраст ќе ве изненади и мотивира да се запишете во теретана веднаш!

Никогаш не е доцна да станете здрави, фит и самоуверени“, вели Хара Браун. На 64 години и со четири возрасни деца, таа го започнала своето фитнес патување на 61 година. Иако некои луѓе велат дека е „стара“, таа одлучи да сподели поубави фотографии за да докаже како изгледаат извонредни луѓе во нивните 60-ти.

 

 

Хара Браун, позната и како @harrahbrown на „TikTok”, сподели мотивационо видео со своите над 66.000 следбеници. Оваа мајка на четири деца објасни дека не вежбала долго време, но напредокот бил премногу добар за да се игнорира.

Таа сподели: „Почнав да вежбам на 61-годишна возраст, да влезам во форма беше најдоброто нешто за мојот ум, моето тело и мојот дух“.

 

По две и пол години посветеност на нејзиното здравје, Хара постигнала здрава тежина од 60 килограми.

Како креатор на содржина, нејзината цел е да ги инспирира другите, особено оние од повозрасната група, да станат поактивни и да преземат грижа за своето здравје.

 

Хара послужи како инспирација за нејзините следбеници, кои оставија охрабрувачки коментари за неа. Некои обожаватели ја опишаа како „блескаво прекрасна“, како што забележа еден следбеник. Други напишаа: „Ти си мојата инспирација!! Зачудувачки!“ „Неверојатно…изгледате супер силно и толку фит. Апсолутно чудесно“, „Многу инспиративно. Имам 70 години и вежбам секојдневно. Да продолжиме.”

 

 

Исто така, знаеме дека жената во нејзините 70-ти претставува сила и мудрост од животните искуства. Нејзиното лице раскажува приказни за смеа, солзи и инспиративни моменти. Со секоја измината година таа станува уште помудра. Таа нѐ потсетува дека годините се само бројка и вистинската убавина доаѓа одвнатре.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *