Можете ли да забележите што не е во ред со оваа фотографија од Тејлор Свифт? Фановите се шокираа кога го видоа деколтето

Обожавателите на Тејлор Свифт останаа запрепастени откако фотографијата на пејачката која изгледа многу поинаку стана вирална во четвртокот.

На сликата, 33-годишната хитмејкерка на „Love Story“ позирала на црвениот тепих додека нејзиното деколте изгледа како да ќе излезе да прошета.

 

Но, многу од обожавателите на Тејлор брзо истакнаа дека тоа нема шанси да е нејзиното деколте.

„Дали нејзината глава е фотошопирана затоа што градите не се нејзини“, коментира едно лице.

„Тоа е всушност вештачка интелигенција што го користи нејзиното лице и телото на актерката, но тоа е добро“, рече друг.

„Апсолутно нема шанси тоа да е телото на Тејлор Свифт“, коментира трет.

Друга се пошегува: „Каде ги криеше?“

Всушност нејзиното лице е фотошопирано на телото на Кејт Атон.

Па официјално станува страшно каде се можат да го искористат нашето лице ако сакаат, дали социјалните медиуми и објавувањето фотографии од нас може да стане сериозна закана по нашата приватност?

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *