МПЦ си доби Албанец директор

На теВелизорот така кажаа.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Anonymous напиша:

  МКЦ (Младински Културен Центар), а не МПЦ (Македонска Православна Црква), иако и новинарката згреши 🙂

 • Tesibakosaka напиша:

  Bravo Beni ,sekoja cest .
  Zalepise malce bradice i ic kurkata da ne te boli . Mavaj gi so temjan po tikva ovie nedodrkanite i zemaj si dve plati . Plus honorrce za peenje po doma i na koncerti . Nogu znajme nie so e to MKC ili MPC . Mozi MVR ke da e …abe i Dedo Mraz bidi ,gi ebas mnogu…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *