„Мрзеливиот“ бодибилдер Сајад Гариби ги отстрани фотошопираните слики од неговиот профил откако претрпе голем пораз во рингот!

Бодибилдерот наречен Ирански „Хулк“ отстрани десетици „фотошопирани“ слики од својот Инстаграм откако претрпе срамен боксерски пораз.

Инфлуенсерот, чие вистинско име е Сајад Гариби, може да се пофали со повеќе од милион следбеници, откако го покажа своето наводно тело тешко 390 килограми.

Но, кога тој зачекори во рингот минатиот месец против казахстанскиот Титан, мечот мораше да биде прекинат по две минути кога Гариби удри во платното.
Се чинеше дека борецот не е толку голем колку што неговите фотографии на социјалните мрежи го претставуваат.


Останатите фотографии и видеа на неговиот профил покажуваат дека Иранецот Хулк е многу почовечен во својот изглед.

Гариби требаше да се бори со другиот противник Мартин Форд претходно оваа година, но кога конечно се сретнаа, двајцата изгледаа целосно неусогласени.

Форд рече: „Тој не беше она што го очекував. Мислам дека само го измами светот со фотошоп, ако сум искрен“.

„Да го видите во реалниот живот не е толку импресивно голем како кога го гледате на слики.“
Форд на крајот се повлече од борбата поради стравувањата за менталното здравје на неговиот противник, откако го виде како плаче на телевизија поради разочарувањето на неговите родители од него.

Гариби претходно изјави дека ќе се вклучи во борбата против „ИСИС“ и ќе биде тајното оружје на Западот против терористичката група.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.