„Му бев келнер на Џејсон Деруло кога дојде во нашиот ресторан и животот целосно ми се промени.. Ме награди НЕВЕРОЈАТНИ 5000 долари!“

Џејсон Деруло му дал бакшиш на келнер во Небраска од 5.000 долари, што би му помогнало на студентот на со тоа што би било доволно за да си плати еден семестар.

Пејачот на „Whatcha Say“ (33) во неделата излегол да јаде во ресторанот „Чарлстон“ во Омаха и му оставил на келнерот екстравагантен бакшиш за неговата услуга.

 

 

Келнерот, чие име е Џордан Шафер, подоцна објави „TikTok“ во кој го пофалува хитмејкерот за неговиот чин на љубезност.
„Еј Џејсон, ти благодарам. Само што ми плати еден семестар на мојот колеџ. Не можам доволно да ти се заблагодарам“, рече тој.

 

 

На видеото, Шафер може да се слушне како разговара со Деруло на неговата маса откако го добил бакшишот: „Леле, моето срце чука навистина брзо“.
На што Џејсон одговорил велејќи: „Вие сте навистина одличен човек“.

Пејачот сбил седнат на голема маса и опкружен со членови на неговото семејство и пријатели.

Видеото потоа се оди кон лицето на студентот кога лично му се заблагодарува на пејачот.

 

 

 

Тој додава: „Се надевам дека вие и вашето семејство ќе поминете прекрасно во Омаха. И се надевам дека ќе се видиме повторно. Ви благодарам многу“.

Шафер потоа ја подигнал камерата за да го покаже подарокот што му бил даден.

„Леле, проверете, не можам да верувам во ова“, им рекол тој на своите следбеници. На сметката од 795,99 долари од 5 март, вкупниот износ покажува 5.795,99 долари по неверојатниот бакшиш. Не можам да верувам!“
Деруло потоа го сподели видеото на неговиот профил на „TikTok“ и реагираше на тоа со широка насмевка на лицето. Тој напиша„Благословен да е благослов“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.