Најзгодната ТВ водителка Јант Гарсија си заминува од малите екрани, но телевизијата веќе ѝ најде „достојна“ замена

Мексиканката Јанет Гарсија е призната во целиот свет како најсексапилна презентерка на временска прогноза во светот. Деновиве пристигна и тажна вест за машката популација од Мексико и пошироко – Јанет ја напушта телевизијата. Девојката ја оставила работа заради личниот живот, односно заради преселбата во САД кај нејзиното момче.

Да погледнеме прво неколку фотографии од Јанет, а потоа и од нејзината замена.

Тешко дека фановите Јанет (12 милиони на Инстаграм) ќе се согласат дека Алеира Авендано, попозната како „Латино Барби“ е достојна замена за неа. Прекарот е резултат на извонредните форми на новата презентерка на временска прогноза. Оваа 29-годишна девојка е редовна посетителка на ординциите на пластичните хирурзи, за што честопати е критикувана на социјалните мрежи. Но, на еден или друг начин, мексиканската временска прогноза е повторно интересна и привлечна за гледање.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.