На млад навивач на стадионот во Марсеј му беше украден телефон. А, она што се случи потоа е вистинско чудо!

Неверојатното шоу на солидарност се случи пред стадионот „Велодром“ на југот на Франција, домот на фудбалскиот клуб „Олимпик“ од Марсеј. Малиот навивач со солзи во очите ги собира парите од останатите луѓе, кои го бодрат со песна дека сѐ ќе биде во ред!

 

Многу сакате да играте игри, но не сакате да ги симнувате? Мотика има совршено решение за вас. Посетете го каналот Игротека и уживајте во најзабавните игри без обврски.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *