На некој генијалец му текнало да изгради базен под водопадот за сите да уживаат

Водопадот „Woy Woy“ се наоѓа во близина на истоимениот град во Националниот парк во Бризбејн, на час и 15 минути возење северно од Сиднеј. Времето во Австралија почна да се стоплува, па еве добра идеја за нашинците кои не читаат. Испратете ни слики!

  • Lika напиша:

    To je veoma lepo i interesantno..ko ode tamo do vodopade super,a ne samo biti tu
    pozer.Hvala

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.