На Зорица Брунцлик ѝ лежи регето! Три класици од Балканот преработени во опуштени реге верзии во Аргентина

Браво за дечките заразни се за слушање! Слушнете ги реге верзиите на „Није мене душо убило“, „Када би ме питали“ и „Кошава“ снимени и произведени во Мар дел Плата, Аргентина, од „Casa Pantera Producciones“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.