Надзорна камера ги фати службениците како крадат од багажот на патниците на меѓународниот аеродром во Мајами

Надзорното видео ги фати агентите на TSA (Управа за безбедност на транспортот) на меѓународниот аеродром во Мајами како крадат од патниците додека минувале низ обезбедувањето.

На шокантната снимка се гледаат Лабариус Вилијамс (33) и Хосуе Гонзалес (20) како работат заедно за да украдат пари од торбите на патниците на безбедносниот контролен пункт Е на 29 јуни.

Видеото обезбедено од канцеларијата на државниот обвинител на округот Мајами-Дејд покажува дека Вилијамс фрла некои работи во кантата, а потоа си заминува додека Гонзалес фаќа нешто со раката и го вади од корпата и потоа го става во џеб.

 

На 6 јули, Вилијамс, Гонзалес и третата агентка на TSA, Елизабет Фустер, беа уапсени за земање на 600 долари од паричникот на еден патник додека поминувале низ обезбедувањето.

 

 

Во изјавите за апсење се вели дека Гонзалес и Фустер се откажале од своите права во моментот на апсењето и дале писмени признанија. Вилијамс одби да разговара.

Сепак, на подоцнежното рочиште обвиненијата против Фустер беа отфрлени. Тие, исто така, известуваат дека Гонзалес бил прифатен во државна програма која, доколку се заврши, обвиненијата против него ќе бидат отфрлени.

Нему му е наредено да плати 700 долари на двете жртви, да работи 25 часа општествено корисна работа и да се откаже од безбедносните акредитиви на аеродромот. На Вилијамс му бил забранет влез во истата програма и ќе се упати на судење

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Jane напиша:

    Sekoj aerodrom ima vakvi,samo severna amerika na sekoj aerdodrom imas skoro preku 300 min kameri cisto radi vakvi mamlazi.
    Sovet sekogas koga patuvate preku aerodrom parite licnite dokumenti i mal nakit ili vo torba i uste edna torba so dobar patent ili vo raka,ne mozat da vi zabranat da gi zemete

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *