„Најдобрата снимка од НЛО“ снимена на камера, а нејзината автентичност беше „100%“ потврдена

Вонземјаните и НЛО се сигурно една од најдолгите фасцинации на модерното време.

Откако во печатот се појавија извештаи за вонземјански вселенски брод кој се урна во Розвел во 1940-тите; човештвото е навлечено на НЛО мистериите.

Сите знаеме некој кој забележал некаков балон или светилка на небото и ја уклучил камерата на телефонот за да изјави дека претстои инвазија на вонземјани – но одвреме-навреме се појавуваат снимки и ги замислуваат дури и најголемите вонземјански скептици.

Едно лице кое успеа да сними прилично морничава снимка е пилотот Хорхе А. Артеага, чие видео снимено за време на лет е наречено „најдобрата снимка од НЛО досега“ – и исто така е откриено дека е 100 проценти автентично.

Погледнете ја снимката и самите:

Артеага патувал низ небото над Антиокија, Колумбија, кога забележал чуден предмет како лебди низ небото. Мистериозниот објект налик на квадрат сече низ облаците и поминува покрај пилотската кабина на Артеага за неколку секунди.

Артеага подоцна потврди дека тој и неговиот копилот го забележале предметот како лебди во воздухот помеѓу градовите Меделин и Санта Фе, пред драстично да ја зголеми брзината и да тргне кон нив.

Двојката првично сакала да го следи, но подоцна ја изгубиле потрагата откако одеднаш почнало да се движи кон нив.

Сега знам што мислите, сигурно тоа е само уште еден забеган балон или случајно парче ѓубре?

Не според Артеага, кој тврдеше дека би било премногу студено или турбулентно за на овие температури да преживее балон, додавајќи дека тие во тоа време летале 4000 метри во воздух.

И се чини дека Артеага ја има поддршката на контроверзниот уфолог Хаиме Маусан, кој подоцна ја потврди автентичноста.

За тоа што се случува за време на процесот на „автентикација на НЛО“, не сме сигурни, но двајцата подоцна ги потврдија сите работи во едно интервју кое Маусан подоцна го сподели на својот профил на социјалните мрежи.

„Се соочуваме со еден од најголемите докази за НЛО на сите времиња; снимен од капетанот пилот авијатичар @JorgeArteagaG“, напиша тој на X , заедно со клип од нивниот разговор.

Маусан додаде дека Артеага му кажал дека предметот се движи со „нешто тотално непознато без средства за погон со движења што тој ги смета за интелигентни“.

Тој, исто така, додаде дека ја вкрстил снимката со пилотот поручник Рајан Грејвс, кој се согласил дека снимката покажува НЛО.

Дали верувате дека клипот е НЛО или лебдечко парче ѓубре или не, зависи од тоа каков е вашиот став кон вонземјаните.

Можеби кога вонземјаните конечно ќе нè нападнат ќе им ги покажеме сите видеа и докази и тие ќе ни кажат во кои случаи биле тие, а во кои било ѓубре.

 • Васе напиша:

  Н-епознат ли е? Да!
  Л-ета ли? Да!
  О-бјект ли е? Да!
  Епа, шо е? Епа, НЛО, разбираш!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *