Најдобрите фотографии на натпреварот Nature Photography Contest 2023

Прославувајќи ја точката на средба помеѓу уметноста и еколошката свест, овој фотографски натпревар стана важна платформа за оние кои ја ценат синергијата помеѓу фотографијата и природата. Победниците на натпреварот беа објавени два месеци по крајниот рок за аплицирање, поради огромниот број пристигнати фотографии.

Наградата од 1.000 евра за фотографија на годината ја доби Глен Остл. Ален Шредер беше прогласен за фотограф на годината и ќе придонесе во напорите за поткревање на свеста за зачувување на животната средина.

  • Sase напиша:

    Interesno, fala ti Motikaa

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *