Најново во модата: Гаќи за по надвор! Интересен моден тренд кој на многумина им се допаѓа, но има два услови кои треба да ги исполните ако сакате да го пробате

Фактот дека шорцевите станаа независна и самодоволна гардероба стана јасен на крајот на минатата година. Појавата на Кајли Џенер во бели шорцеви над црни хулахопки стана вистинска сензација.
Во февруари, на модната недела во Њујорк, овој прилично сомнителен тренд го покажаа неколку дизајнери одеднаш, па дури и на плус сајз модели.

Во модните недели кои следеа по Њујорк во Лондон и Милано, трендот се засили, а од Париз, каде што сега се одржува модната недела, конечно стана хит.

Можеби познатата италијанска манекенка и блогерка за убавина Кјара Ферањи стана главниот пропагандист на трендот „гаќи за излегување“. За време на модната недела во Милано, таа беше видена како носи „гаќички“ најмалку три пати.

 

 

На ревијата на „Бенетон“.

 

На ревијата на „Гучи“.

 

Таа на ревијата на Скиапарели го покажа овој тренд во сета своја пркосна убавина.

Ако трендот на гаќичките не ви изгледа премногу радикален, можете слободно да го пробате и вие. Но под два суштински услови.

Прво, не изложувајте премногу други делови од телото – нозете се доволни.

И второ, мора да бидете 100% сигурни во себе. Овој тренд не е за оние кои се сомневаат…

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.