„Најплодниот“ донатор на сперма во Велика Британија кој има 140 деца, ја шокираше јавноста откако изјави дека е ГОРД ФАШИСТ! Дали е ова искривен начин за да се зголеми БЕЛИОТ наталитет?

Дури и за оние кои не се запознаени со неговата вознемирувачка тајна, појавувањето на Клајв Џонс на телевизија предизвика непријатност кај гледачите.

Тој се појави на телевизија со цинична насмевка и чудно однесување, тврдејќи дека е најплодниот маж во Велика Британија.

 

„Па, како функционира?“.
Џонс објасни дека вози до домот на примачот со своето комбе, го става шприцот со неговиот примерок „под раката за да се загрее“, потоа го предава, разменува муабет „за времето“ и си заминува, барајќи вести за некоја недела доколку трикот функционира.

Тој тврди дека направил 140 деца на овој начин во изминатата деценија и иако сега има 67 години и е дедо, сè уште е силен. Тој вели дека носењето среќа на помалку среќните е негова мотивација.

 

Џонс е горд фашист и еден од водачите на Новата британска унија (НБУ), која промовираше „тотален аријанизам“ и го велича Освалд Мозли, лидерот на Британската унија на фашисти од 1930-тите, кој беше затворен поради тоа што е нацистички симпатизер.

Дали вистинската причина за донирање на неговата сперма на толку многу жени може да биде неговиот искривен начин за зајакнување на белата популација?

 


Тоа е прашање што го поставуваат некои од жените кои го родиле неговото потомство и кои биле уништени кога дознале за неговите верувања.

Една од нив била „целосно шокирана“ од откритието затоа што таа била Еврејка. „Некои од моите роднини беа убиени од нацистите“, рече 30-годишната Патрис Бурк, чиј син Марли, зачнат со спермата на Џонс, е роден пред десет месеци.

Други жени реагираа со бес на веста за неговиот фашизам, велејќи: „Светот заслужува да знае за неговите гнасни ставови, за другите да не бидат измамени од овој човек“.

 

Во видео споделено на интернет, Џонс, од Дерби, отворено зборува за регрутирање членови и вели дека „станал фашист“ пред многу години. Во видеото тој негира дека е расист, но вели: „Има три раси на оваа планета: има Азијци, Негроиди и Кавказци – белци. Англичаните не се составени од Азијци или некоја друга раса“.

Пред НБУ, Џонс, кој го користи псевдонимот Карл Андерсон, бил член на Британската национална партија (БНП), што го чинела учителска работа. Ентони Флечер, кој го познавал од група за онлајн разговор на донатори наречена „Сперм Сквад“, вели дека ги предупредил жените на „Фејсбук“ за Џонс, откако дознал за неговата тајна претходно оваа година.

„Неофашистичките партии генерално ги охрабруваат своите членови да имаат што е можно повеќе деца за да се зголеми стапката на белиот наталитет, а Клајв се чини дека тој совет многу буквално го сфаќа“.

Џонс силно го негира ова тврдење, инсистирајќи дека идејата „никогаш не му влегла во глава“. Тој изјави за Мејл во неделата дека едноставно сака да им помага на жените и самиот не верува во „тотален аријанизам“.

Тој вели: „Всушност се чувствувам како „Супермен“ и чувствувам дека имам морална одговорност да го правам тоа што го правам“.

Како и многу таканаречени „супер донатори“, тој работи на „Фејсбук“ надвор од регулативите за плодност во Велика Британија и не бара плаќање, туку само пари за бензин. Набргу откако објавил предупредување на интернет за Џонс, г-дин Флечер добил порака од жена која родила син на Џонс преку вештачко оплодување.

„Толку сум вознемирена од она што беше откриено неодамна“, пишува таа. „Чувствувам дека неговите приматели се хранат со лаги. Ве молам да продолжите да зборувате бидејќи не можеме. Веќе некое време не зборував со Клајв и повеќе не учествувам во групата на неговите мајки, така што не сум сигурна дали тие ја знаат големината на тоа што навистина значи ова за нашите деца (освен ако, се разбира, тие го поддржуваат исти ставови) но се чувствувам толку засрамено, како да не сум направила доволно истражување“.

Групата на „Фејсбук“ на која таа се повикува е формирана од една од неговите примачи. Да се ​​родат премногу деца во една област го зголемува ризикот од несвесни инцестуозни врски меѓу нив и како што објасни една жена, „идејата е да одржуваме контакт за да го спречиме тоа да се случува“.

Г-ѓа Бурк признава дека отсекогаш ѝ било чудно да разбере зошто некој би донирал бесплатна сперма на странец, но вели дека нејзината желба да биде мајка била сè за што се грижела во тоа време.
„Дури сега се прашувам дали еден од неговите мотиви е зголемување на белата популација, дури и кај жени од мешана раса“.

Г-ѓа Бурк била во врска со поранешната нејзина девојка кога почнала да бара донатори на сперма на интернет. Британките долго време се потпираат на увоз на сперма од Америка (каде што може да се платат донаторите) и Данска, каде што нема стигма за донирање сперма.

„Не можевме да си дозволиме да одиме во клиника за плодност и кога почнавме да бараме, беше изненадувачки што најдовме неколку мажи кои нудеа бесплатна сперма“, вели таа.

„Мојата поранешна девојка имаше донации на сперма од двајца други мажи, но не забремени по осум месеци обиди, па мислевме дека ќе го прашаме Клајв. Во текстот поставувавме прашања за неговата возраст, здравје и зошто го прави тоа. Сакавме да знаеме за неговата задна приказна и тој беше многу искрен уште од самиот почеток. Звучеше убаво, а кога го запознав кога го донесе својот примерок во нашата куќа, беше некако и премногу опуштен“.
Овој пат г-ѓа Бурк, а не нејзината девојка, решила да се обиде да забремени и открила дека е бремена откако добила само еден примерок од сперма од Џонс. Двојката се разделила веднаш по раѓањето на Марли.

„Ништо не може да го промени начинот на кој се чувствувам за Марли затоа што го сакам толку многу и без Клајв, тој не би бил тука“, вели г-ѓа Бурк.

Сепак, постои растечка тревога кај експертите за опасностите од само-оплодување преку Интернет. Спермата е носител на сите видови инфекции кои лесно се пренесуваат на жените. А донаторот може несвесно да е носител на генетско нарушување.

34-годишната сопруга на Џонс, Ди, не го одобрува неговото донирање. Иако живеат одвоено, тие остануваат најдобри пријатели. Тој живее во лавиринтски одвоен бунгалов кој го пренаменил во пет самостојни соби со заедничка кујна за да ги изнајмува на локалното население, главно мажи.
„Би рекол дека 89 отсто од паровите на кои им помагам се лезбејки“, вели тој. „Една од црните жени ме праша дали би била среќна ако бебето се роди повеќе како белец и се разбира, реков дека сум повеќе од воодушевен“.

„Членовите на групата НБУ знаат што правам и еден всушност ме праша дали го правам тоа за да го направам мојот дел за белата англиска популација. Тоа никогаш не ми влегло во главата“.

Дали знаат дека можеби носат дете на обоен фашист?

Тоа е прашање кое кажува сè за светот на дивиот запад на домашните оплодувања, каде очајните жени едвај знаат нешто за мажите со кои создаваат човечки живот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.