Најурнебесните брзи поправки на проблемите: Овие генијалци нудат креативни решенија

Луѓе од целиот свет споделија забавни решенија за да ги поправат работите што се расипале и дефинитивно ја создадоа најсмешната галерија.

Кој рече дека од кутија за млеко не можеш да направиш квака?

 

Нема потреба од мајстор кога си вака добар занаетчија

 

Решен проблем

 

Жената ја поправи гребаницата на автомобилот.

 

Паметно решение ако не можете да ја отворите рерната поради рачките на фиоките

 

Сопствена домашна канта за минута, само превртете го столчето

 

Екстремно решение за вековниот проблем со губење на далечинскиот управувач. Оваа личност се погрижила никогаш повеќе да не се изгуби.

 

Една жена го замолила сопругот да ги искористи книгите за да ја поправи фотелјата, но тој тоа го сфатил премногу буквално.

 

„Ако лифтот застане само направете мал скок и ќе продолжи да вози“ – СУПЕР РЕШЕНИЕ

 

Каде што има волја има и начин! Овој сопственик смислил паметен начин да направи вафли ако немате тостер.

 

Ако работи, работи! Кој рече дека и со изолир не може да се направи квака за вратата?

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *