Нашиот најдобар возач, Иџе, викендов ќе настапува на Европскиот шампионат на ридски патеки во Португалија

Игор Стефановски, Иџе, е најпопуларниот и најуспешниот македонски професионален рели возач и натпреварувач во автомобилски трки.

Овој викенд од 19 до 21 мај ќе се одржи четвртата трка од ФИА Европскиот шампионат на ридски патеки.

 

 

  • Detrot напиша:

    NE DEKA E POPULAREN I USPESEN.TUKU DEKA NEMA DRUG VO DRZAVICKATA .TOJ E ZA ARNO I LOSO EDEN
    DELNIK ILI PRAZNIK

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.