Насмевнете се! 14 луѓе кои нè потсетуваат дека не треба да го сфаќаме животот толку сериозно

Да се ​​смееме самите на себе и да ги сфаќаме работите лесно може да биде тајната за посреќен и поздрав живот. На крајот на краиштата, според експертите, премногу да се грижите може да биде контрапродуктивно, исклучително стресно и да не лиши од убави искуства. За среќа, постојат многу начини да се избегне заглавување во оваа рутина. А еден од нив е наоѓањето хумор во нашите секојдневни активности.

Ние најдовме 16 поединци кои можат да ни покажат како подобро да го цениме животот со повеќе смеа и уживање во моментите што ни доаѓаат.

1. „Денес го паркирав мојот камион до овој автомобил“

2. „Ја носев оваа блуза додека жена ми се породуваше“

На кошулата пишува:„Јас ти го направив ова“.

3. „Жена ми побара „Coach“ чанта за роденден. Мислам дека многу ја усреќив!“

4. „Она што му недостига на татко ми во нозете, го надополнува со одличен хумор“

5. „Мама побара наши слики за во новата куќа“

6. „Мојата сопруга ми рече да не мрдам, потоа видов зошто“

7. „Жена ми се мислеше на што да ги потроши цирконите, јас и дадов идеја“

8. Торта за прослава на вазектомија

„100% сок без семки“

9. „Јас со моите 2 метри височина, во новото возило“

10. „Влегувам во дневна и ја гледам жена ми во венчаница, како ја гледа кралската венчавка“

11. „Браво за креативноста!“

12. „Мислев дека татко ми ми купил неверојатен подарок, но…“

13. „Го прашав татко ми што да си истетовирам следно“

14. „Петар Пан и неговата сенка. Некој мораше да ја игра сенката“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.