Наставничка по ликовно обожава да ги истакнува своите облини, но прашањето е: Дали оваа облека е соодветна за на час?

Наставничка по ликовно е критикувана бидејќи ги истакнува своите облини пред учениците во училиштето и луѓето ја обвинуваат дека е „очајна за внимание“.

 

Во нејзините видеа кои често ги споделува таа постојано носи блузи и панталони кои го истакнуваат нејзиниот мал струк и широки колкови, со тоа што се потенцира фигурата на часовник.

 

Оттаму родителите ја критикуваат дека е „несоодветно“ да прави слики на Инстаграм во училницата „со намера да добие лајкови“.

„Можам да разберам зошто родителите се бунат. Ти си во училница и се сликаш на Инстаграм свртена со својот задник“

„Тоа едноставно изгледа лудо и ве прави очајни за лајкови“.

„Колку треба да си очаен за да го правиш ова пред еден куп деца“

 

Други рекоа дека таа треба да носи широка облека наместо облека припиена до кожата за да се покаже.

Но, наставничката вака одговори на коментарите: „Видов дека некои мажи кажаа некои лоши работи, но јас учам мали деца. Јас сум добра учителка и сакам да создавам и да предавам уметност. Зачудувачки е тоа што луѓето го критикуваат мојот физички изглед. Некои од мајките во моето училиште се навистина мои најголеми поддржувачи, тие пишуваат за да ми се заблагодарат што предавам во училиштето“.

 

 

 

 • Васе напиша:

  Не ми е јасно, како немаат кодекс за облекување!? Па, кај нас во фирмата имат! Се знае, со деколте до папак и минич над колена, нeможи на работа!!! Каков пример им давит на децата? Вака можи да се облекуе за диско!
  И то…

 • Caci напиша:

  Ne mi se veruva deka ovaa predava na deca…kade e direktorot..osven ako ne mu e shvalerka

 • Jebi ga напиша:

  “Oti da nemozit mor?”
  A be nepismeni, so i fali na devojcevo, top ucitelka. A so treba, decata da gledaat ko nekoj od vas? Kamo sreka ucitelkite se vakvi da se.
  U moe vreme da bea vakvi, nieden cas nemase da begam. Najredoven ke bev.

 • Tata Mata напиша:

  И тата би сине

 • cav напиша:

  jas bi ja pustil da predava vo sredno uciliste kade se sve povtoruvaci

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *