Навивачите во Америка „полудеа“ по најзгодната навивачка од Колумбија: „Нема да спиеме ако треба, само да ја гледаме секој натпревар!“

Фудбалските фанови во Америка се подготвени да не спијат со денови, само за да ја гледаат оваа колумбијска навивачка како го бодри нејзиниот тим.

 

 

Во раните утрински часови во саботата Колумбија ја „растури“ Панама во четврт-финалето, победувајќи ја со 5-0 благодарение на головите на Џон Короба, Џејмс Родригез, Луис Дијаз, Ричард Риос и Мигел Борха.
По Панама, Колумбија ќе игра со Уругвај, при што победникот ќе се соочи со Аргентина или со Канада на „Џеси Марш“. Сепак, надвор од теренот Колумбија веќе победи, благодарение на најзгодната навивачка на првенството.

 

 

 

„Јас сум студент по психологија, имам 24 години и навистина ми се допаѓа репрезентацијата на Колумбија“, рече таа. „Многу уживам да ја поддржувам фудбалската репрезентација.
Вистината е дека го имав ова перје долго време, направив фотосесија и помислив, добро, ќе ризикувам и ќе ги носам перјата на натпревар на Колумбија за да видам што ќе се случи, но не мислев дека ќе привлече толку многу внимание“.

 

 

  • Јас напиша:

    Да, исклучиво е до перјата и ништо друго.Убаво што ти текнало да ги ставиш инаку никој не ќе те приметеше.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *