Не, не е можно светот до толку да оглупе во 21 век: Синот на оваа мајка се идентификувал како мачка и сега размислува дали да го тужи ветеринарот затоа што не сакал да го лекува

За оние што послабо им оди англискиот еве го целосниот превод:

– Син ми се идентификува како мачка, но не можам да го однесам на ветеринар затоа што ветеринарот ми рече дека бидејќи има човечка анатомија, тој не знае да работи на него или да му дијагностицира ништо, а и законски не може така.
Иако мислам дека тоа е форма на дискриминација затоа што ако мојот син ако рече дека е мачка, тој е мачка и треба да го третирате така.
Но нема да поднесам обвинение затоа што знам дека може да ја изгуби лиценцата ако го третира мојот син, па нема да се обидам да го тужам или нешто друго. Затоа не грижете се, но ова е нешто за коешто сакам да ја подигнам свесноста, затоа што мислам дека луѓето кои се идентификуваат како животно треба да можат да одат на ветеринар. Тоа е медицинската помош што тие ја бараат и затоа навистина ценам што го поставувате ова прашање, мислам дека е важна тема и треба да се дискутира, затоа што ако не го сториме тоа, никогаш нема да напредуваме и овие луѓе кои се идентификуваат како мачки ќе мора да продолжат да одат кај лекари за луѓе и едноставно не мислам дека тоа е фер.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

 • Efto напиша:

  Primetuvate li da vakvi “talenti” doagjaat samo od “zapadniot demokratski poredok”? Nema nikogash da slushnete vakvi talenti od muslimanskiot svet, od bliskiot istok.

  • Jonuz напиша:

   ama vamo se prca koza i ovca na veliko be ooo ti. se jeba 5 zena i to je dozvoljano.

   • Efto напиша:

    Ako e tochno toa shto go velish, toa lichno. Vo zapadnata najrazviena demokratija glupistive se plasiraat na drushtveno nivo. Ako eden e lud i tie okolu nego mora da se ludi za ludiov da ne bide diskriminiran. Pa i ludi zakoni se nosat. Taka da normalnite se malcinstvo i sekogash demokratski se nadglasani.

 • THE IRON HEART напиша:

  zolto kombe e spasot 🙂

 • Ane напиша:

  Hahaha abe ne ste normalni hahahba
  Eve jas sum divo zivotno, nosete me u Avstralija hahah

 • Драган напиша:

  Имаше пред некој ден статија кога за импотентните да не се чувствуваат дискриминирани на останативе ке им биде забрането да имаат секс…. па сега види у кој правец ни оди светов…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *